Haiguste märksõnad

Veresoonte lupjumine

Selle haiguse märksõnaga setotud rahvapäraste taimenimetuse loetelu:

Selle haiguse märksõnaga seotud tekstid:

Kes sibulat tarvitanu, ei tunnud soonde lupjamist ega vererõhu haigust.

Veresoonte lupjamine.
1 liiter jõhvikaid, 200 g mädarõigast ja 200 g küüslauku lasta läbi hakklihamasina. 1 spl täis 2 korda päevas enne sööki sisse võtta.

Veresoone lubjanemise vastu ma võtan mustikavarre teed.

Maisi- ja päevalille õli pidavat vähendama veresoonte lupjumist. Üldiselt kasutatakse meil neid siiski vähe.

Küüslauk - veresoonte lubjastuse ärahoidmiseks.

Kui kõrv oli lukus, puhus pilli ja nii edasi, seda peeti meil veresoonte lubjastumise tunnuseks, siis ei tohtinud süüa palju liha, suitsetada ega ka viina võtta.
Vanema võttis siis veega jooditinktuuri, ema aga sõi sibulat ja küüslauku. Joodi ka palderjani- ja pärnaõie teed (soojalt).

Veresoonte lupjumise puhul oli hea võilille lehtedest tee.

Põldosi laiendab veresooni.

Tatar, tatraõied on rohuks. Laiendab veresooni, on veresoonte lupjumise vastu.

Liivanõmmetie - vererõhu, veresoonte lupjamise, põiehaiguste vastu. Õisi korjavad.

Oli niinimetatud kõbjas, kasvab kase külles, kust on kask viga saand, enamasti kust on oks katki tõmmatud. Sellest tehti teed, mis on veresoonte lubjastuse vastu. /---/

Kirburohed on soonte lupjastuse vastu.

Kalmus (Acorus calamus L.): juurte pulber veresoonte lubjastuse vastu.
Kalmusejuure mõstas puhtes, kuivatets vilun ärä, jahvatets peenikses ja sedä pulbert võets üits supilusikutäus egä pääle söögi. Jalutu hakkab jälle kõndme.

Jõhvikamarja happe - veresoonte lupjamise vastu.

Küislauk - veresoonte lupjamise vastu.

Veresoonte lupjumise vastu süüakse rohkesti küüslauku ja jõhvikaid.

Kasulik on ka ka pärmi juua suhkru ja sooja veega [? kõrge vererõhk, veresoonte lupjumine].

Hiina homöopaatilise rohu retsept.
Raviomadused: puhastab veresooni rasvadest ja lupjuvatest sadestustest, skleroosist, aeglustunud tegevusest ja nii edasi. Kaob kohin kõrvust ja paraneb nägemine.
Koostis: hoolikalt puhastada ja pesta 350 grammi küüslauku ning ajada kahekordselt läbi hakkmasina. Kaaluda 200 grammi saadud massi (see tuleb võtta altpoolt, kus on enam mahla). Mass panna pudelisse ja valada üle 200 grammi 96-protsendilise piiritusega. Pudel sulgeda tihedalt korgiga ning panna pimedasse jahedasse kohta. Kümne päeva möödudes kurnata läbi tiheda riide, pigistades segust välja vedelikku. Jääk visata ära. Ravi võib alustada kahe-kolme päeva möödudes peale vedeliku seismist.
Ravi: segu on sissevõtmiseks alates ühest tilgast kuni 25 tilgani. Sisse tuleb võtta külma varem läbikeedetud piimaga (30-50 grammi) 3 korda päevas 30 minutit enne sööki järgmise skeemi kohaselt:
Hommikusöök-Lõunasöök-Õhtusöök. Päevad: 1 - 1 tilk, 2 tilka, 3 tilka. 2 - 4 tilka, 5 tilka,6 tilka. 3 - 7 tilka, 8 tilka, 9 tilka. 4 - 10 tilka, 11 tilka, 12 tilka. 5 - 13 tilka, 14 tilka, 15 tilka. 6 - 15 tilka, 14 tilka, 13 tilka. 7 - 12 tilka, 11 tilka, 10 tilka. 8 - 9 tilka, 8 tilka, 7 tilka. 9 - 6 tilka, 5 tilka, 4 tilka. 10 - 3 tilka, 2 tilka, 1 tilk. 11 - 25 tilka, 25 tilka, 25 tilka. 12 - 25 tilka, 25 tilka, 25 tilka.
Edasi jätkata 25 tilka 3 korda päevas, kuni segu on ära kasutatud. Ravikuuri korrata sama skeemi kohaselt viie aasta pärast.

Pihlakakeedis - veresoonte lubjastusele.

Lauk (Allium sativum) - meile on tuntud porrulauk, sibul, küüslauk ja nende uhked langututid peenardel. Taimi on kasutatud seedeelundite korrastusel, vererõhu alandajana, veresoonte lupjumise tõkestamiseks, samuti veresoonte laiendamiseks. Keedist kasutatakse klistiiriks, soolenugiliste (naaskelsabade) väljutamiseks; küüslaugumahl on tugeva toimega mädanevatele haavadele, nohu puhul, söögiisu tõstmisel, aitab urineerimisel, toitude maitsestamisel ja sekselu tõstmisel. (Teave igapäevasest elust K. J.)

Kui veresooned lubjanevad, siis tuleb juua linnurohu teed - see kohe aitab. Linnurohi kasvab kõva mururohuna õues. On kitsaste lehtedega taim ja linnud nokivad nende seemneid.

Verelupjamine. Liigesepõletik. Emakojavähk.
Korjati juunikuus verehurme koos juurtega. Kuivatati ära. Joodi 3 korda päevas ¾ teeklaasi peale sööki 1 nädal, siis tehti jällegi 1 nädal vaheaeg. Ravikuur kestis 4 kuud (kaasa arvatud vaheajad).

Linnutatra tee on veresoonte lubjastuse vastu ja veresoonte laienemise vastu.

Nurmenuku õie tee on veresoonte lubjastuse vastu.

Küpse sibul vere lupjumise, paise ja muu rohi.