Haiguste märksõnad

Suhkruhaigus

Selle haiguse märksõnaga setotud rahvapäraste taimenimetuse loetelu:

Selle haiguse märksõnaga seotud tekstid:

Sukruhaiguse vastu aitab see, kui keeta maavitsu ja seda vett juua.

Suhkruhaiguse vastu on arstimine: võta 2 n. suuri nõgesi. Kõrvenõges pane 4 liitre vee sisse, lase 2 päeva liguneda ja haige võtku 1/2 pitsiklaasi iga 1/2 tundi enne söömist sisse. See aitab selle haiguse vastu.

Suhkruhaiguse vastu.
Võta 2 [= naela] suuri kõrvenõgesi, pane nelja liitre vee sisse, lase kaks päeva liguneda ja haige võtku ½ pitsklaasi iga kord enne söömist, pool tundi enne sisse, see aitab selle haiguse vastu.

Suhkruhaiguse vastu joodi jõhvikamahla.

Suhkruhaigus. Mustikas kogu juurtega välja tõmmata, juured mullast puhtaks kraapida ja ära pesta. Marjad ei ole vajalikud, kui neid küljes ei ole. Kogu taim teeks teha ja juua. See inimene rääkis mulle, kes ise selle rohuga terveks sai.

Suhkruhaiguse vasta on hea juua türgi uba kaunalestade teed, mis on viludas ära kuivatatud.
Ka on hea võilille lehed ära lõigata, puhtaks pesta, peeneks salatiks lõigata, süüa koore ehk taimeõliga. Soovitav on ka süüa kõiki marju peale magusate viinamarjade.

Suhkruhaiguse vastu ei olla rohtu olnud, keedetud küll mitme vihakoore puude kooreteed, nagu pihelgas, toomingas ja kõike muid, seda vett olla haige joond, aga tema suus olla igal asjal magus maik olnud.

Mustikalehtede keedist tarvitatakse suhkruhaiguse puhul.

Õie-, lehe-, varredroogid raviteeks.
Mustikalehed, -varred - seedimist soodustav (käesoleval ajal soovitav suhkruhaigetele).

Mustikas.
Tammiste vallas (Tori khk) tarvitatakse veelgi mustikateeks tooreid varsi. Maitsev. Hiljem selgus, et mustika varre-, lehe- (Rootsis veel juure-) tee korrastab maonäärmete tegevust ja vähendab suhkrut veres.

Mulle on soovitatud pohlakaid suhkruhaiguse vasta.

Mulle väimees tõi käsnasid, et tsaiut keeta, suhkruhaiguse vasta. Need on kasel, taigust peab tooma. A panen tsaiukannu sisse. Mul vend jõi ka, tal oli ka sisemised haigused. Listvenil peab olema ka käsnasi. Pärnardile sai rääkida, et toogu, kui taigas käib. Aga ei leidnud. Nemad nagu peitma endid. Ta iga listvina peal ei kasva ka.

Kadakamarjad [Juniperus communis]. Teena - jooksvale, tiiskusele, põiepõletikule, neeruhaigusele, kõhuhaigusele, suhkruhaigusele, kuse kinnioleku vastu, rinnahaigusele; /---/ Keeta ummuksis, kurnata, pärm ja suhkur sisse ja siis juua.

Kamarikud.
Kamarikuteed tarvitakse suhkrutõbe vastu sisse juues.

Suhkrutõbe vastu tarvitakse kamarikuteed.

Mustikaid süüa kopsude tugevdamiseks, parandamiseks, sealjuures peab iga päev enne mustikasöömist vähemalt kümme minutit hingamisharjutusi tegema. Seejärel süüa enne sööki mustikaid kolm korda päevas, pool liitrit korraga.
Mustikaoksi õitsemise ajal noppida. Suhkrutõbe vastu teena üks liiter päevas. Kui janu on, järjest, nii kuidas mõju on.

Vaarikaoksi suhkrutõbe vastu teena üks liiter päevas. Kui jänu on, järjest, nii kuidas mõju on.

Kuldjuur ja zen-zeni juur on kõige efektiivsem vahend ja universaalne vahend jõuetuse, üleväsimuse, hüsteeria, kehvveresuse, neeruhaiguste, neurasteenia, sugulise võimetuse, öiste kurnavate higistamiste, veresülgamise, suhkrutõve, kopsutuberkuloosi, naistehaiguste, kõhuhaiguste, kesknärvisüsteemist tingitud peavalude vastu. Juurt kasutatakse haavade ja muljumiste puhul. Ta pikendab eluiga.
Valmistamine - 50 grammi juurt koos koorega asetatakse üheks tunniks külma vette. Peale seda pesta harjaga, seejärel lõigata rõngasteks, panna läbipaistmatusse tumedasse nõusse ja valada üle 0,5 liitri 50-kraadise viinaga ja asetada kümneks päevaks pimedasse ruumi. Seejärel võib kasutada. Hoida tumedas või läbipaistmatus pudelis.
Tarvitada - eespool mainitud haigusnähtude korral 10-20 tilka päevas või 3 korda päevas 5-7 tilka supilusikatäie veega. Nii võtta 10 päeva, siis pidada 10 päeva vahet ja nii edasi. Olenevalt organismi tugevusest võib esineda juhtumusi kõhulahtisusega.
Madala vererõhu, astma, südamevereringe häirete korral 10-20 tilka 3 korda päevas.
Märkus - päikesevannide ja päevitamise, see tähendab kuuma päikese kätte minnes ei ole soovitav ekstrakti kasutada.

Taimed, mida tarvitati ja osalt nüüdki tarvitakse arstimiseks.
Koirohi (teena). Kange köha, suhkruhaiguse, seedimisrikete ja nii edasi vastu.

Põldmarja lehed ja varikalehed ja see, ma ei tea, mis ta nimi on, väike kollane õis, pihlaka moodi leht on peal. Neist teed teed, on tsukrehaiguse vasta.

Ja põldosja tii om liigestevalu vasta. Ja sukrutõbega piab ka toda põldosja juuma.

Me ise oleme korjanud, mees mulle korjas, vene keeli on ta padarožnik. Vee lased keema ja valad peale ja siis seisab. Ja võtad siis pool rjumkakest enne söömist. See oli suhkruhaiguse vastu.