Rahvapärased taimenimetused

Soolikarohi

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Maavitsad, mõõgavillad, soolikarohi, viinapuu, majakad. (Solanum dulcamara). Selle taime varred lõigatakse peenikesteks tükkideks ja keedetakse ummukses, pruugitakse verepuhastamise tarvis.

Usside vastu oli soolikarohust keedetud tee.

Reinvars (= soolikarohi) - harjad tulevad peale ja selle harja seemned võetakse välja ja antakse lastele suhkruga sisse, see on kõhuusside vastu. Et linaluu-ussid, nisuksed pisikesed.

Reinuvarred (suolikarohi) - kõhutõve vastu.

Soolikarohi oli usside vastu.

Reinvarre ehk soolikarohu teed kasutati soolenugiliste väljaajamiseks.

Kõhuussid aeti välja reinvarre ehk soolikarohu kange teega.

Soolikarohi ehk reinvars. Kaotab kõhuussid.

Kõhurohuks tarvitati soolikarohtu, ungrohtu, koirohtu.

Arstirohu taimed. Reinvars (soolikarohi).

Soolikarohi ehk reinvars krampide ja kõhuusside vastu.

Soolikarohi, ma olen korjanu, praegugi mul oli, visasin lehmale. No neid korjatas ka ikka rohu jaoks, et aitab, kui käed ja jalad valutavad.

Soolikarohi (Tanacetum vulgare) - selle taime seemnete-õite abil on eemaldatud soolenugilisi. Suured annused võivad põhjustada mürgitust: tekivad krambid, maos valusid, võimalikud on isegi surmajuhtumid. Minu (K. J.) lapsepõlvekodus ema andis meile seda pulbril, kui olid solkmed, aias kasvasid taimed sel eesmärgil.

Soolikarohi (Tanacetum vulgare) - metsik taim on toodud koduaeda, ka ilutaimeks. Ravib soolhaigusi, mis seotud sooleussidega (solkmed, naaskelsabad, paeluss), kasutades selleks purustatud seemneid või teed. Kasutatud ka valusa kuupuhastuse ja põiekivide raviks. Kuna ravi pärsib neerutegevust, tuleb olla ettevaatlik annuse võtmisel. (Kuuldud emalt 1930. a.-il Raplas ja teavet on täiendatud lugemisega.)