Rahvapärased taimenimetused

Raudhein

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Kui ennast ära lõikad ja veri mitte kinni ei jäe, siis võta puhtaid, värskeid raudheinalehti, hõeru neid käte vahel nõnda kaua, kunni neist vedelik välja tuleb, tilguta seda haava peale ja veri jääb kinni.

Raudhein, raudrohi (Achillea millefolium). Väga pruugitav roht; kuuma teed juuakse pealahutuseks, kui "ümber käib", ja ka külmetamise vastu.

Rahustamiseks palderjan, puju, raudhein.

Köha vasta põdrasammal, teeleht, raudhein.

Raudheina (raudreiarohi), vereheina (naistepuna), kumeli, maasika ja poolga õisi kuivatatakse tee tegemiseks.

Nüid joosevad kohe arsti juure, midagi natuke on, vanasti's nõnda olli! Raudheinu olli suur mure valmis korjata, kuivatada, hõeruti ära ja haava pääle - veri kinni (raudrohi, Achillea)

Raudhein on verehein, paneb vere kinni. Tend põle tarvis keeta, ütleme, sui ajal käe ehk jala ära raiud, võta kohe toorest lehte, õeru puruks, pane haava pääl, veri jääb kinni, hõeru kohe haava sisse, veri kohe kinni. Talveks kuivatad ära, hõerud seda kuiva pura, vaat sellepärast on ta nimi verehein. Tema on hää rohutee ka, sui korjad, kuivatad ära, talvel külmetamise, külmahaiguse vasta keedad teed. Märkus: See oli ka kuivatatult olemas: raudrohi (Achillea millefolium, L.)

Tiisikus = tiisik. - Tiisiku vasta on mitu teed: nõmmekõrvad (= Cetraria islandica) ja tuhkpoolgad (= Arctostaphylos uva ursi Spr.) ja raudheinad (= Achillea millefolium L.), ummuses ära keeta ja juua, ikki juua.

Haavale pannakse raudheina peale.

raudheina tee - põiele;

Raudheina, kui nohu oli, ja vaarikatee ja pärnaõie tee.

Ükskõik, kust katki läks, võeti raudhein ja hõõruti käe peal pehmeks. See oli nagu jood. Kõige suurem ravi vere kinnipanekuks.

Raudheinarohtu, seda võis terve suve korjata. See on köharohi ja veresulgemise rohi.

Raudhein - köha vastu.

[Veriheinad]
Teist kutsutakse raudhein [Allchillea millefolium]. Toored lehed katki hõõruda, seda mahla verdjooksja haava pääle panna. Võtvat vere kinni.

Raud- ehk verihein. Verevaesuse vastu.

Taimede tarvitamisviise.
Teesid valmistatakse paljudest taimedest. Neist teeks tarvitatavaist taimeist tunnen: raudheina tee, kummelitee, õunakoore tee, pohlaõie tee, maasikaõie tee, tümmijaani tee (saaremaa keeles), koirohu tee, osjatee, piparmündi tee.
Neist suurem osa on köha ja muude kopshaiguste vastu.

Raudhein ehk verehein. Keedis, üks klaas kaks korda päevas vaigistab verejooksu kopsust.

Raudriia ein ehk raudein ehk tõsjatšilistik on kõigi hädade vasta.

Köhä vastu keedeti toorest kirsi okse. Raudheinä tee om kah hää.