Rahvapärased taimenimetused

Paatsapuu

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Sügeliste vastu tarvitati paatsapuu salvi. Seda tehti järgmiselt. Paatsapuul lõigati enne must kuiv koor ära, siis kooriti see puhas koor maha, kuivatati see koor ära ja hõõruti hästi peeneks, siis pandi vette (see jahu) likku ja lasti ära hapneda. Selle hapu salviga võiti saunas kuuma käes haiget ihu mitmele korrale, kuni terveks sai.

Paatsapuul on mustad marjad, ka sügelise vasta tarvitata.

Hüva sügeliste rohtu suab paatsapuu koorest. Tuleb kuapida enne koorimest must koor maha. Siis koorida koor puu pialt ära. Sie koor ära kuivatada ja pienest tampida. Siis panna tambitud koor kohogi riista sisse, kallata vett piale ja jätta nädalast hapnema. On ta hapust lähnud, siis miarida ihu piale. Kui selle paatsapuu salviga kaks vai kolm kõrda ihu miarida, siis sügelikud kui pühib maha.

Kõhukinnisuse puhul juuakse paatsapuu teed.

Paatsapuu [Rhamnus frangula]. Mähk kaabitakse ja pannakse hapukoorega hapnema. Kui kihiseb, määritakse sügelikke, enne aga süüakse veel kollast väävlit. Marjad (kuidas tarvitada?) - tiisikusele, koort hapendada piimaga salviks - sügelistele.

Paatsapuu vett tarvitati nahahaiguste vastu.

Paistetuste ja muude vistrikkude vastu tarvitati järgmisi taimi: patsapuu mähe ja hapukoore segu mitmesuguste vistrikkude arstimiseks, mis sagedasti ihu pääle tekivad tuulekülmetuse puhul.

Pasmaspuu, paatsapuu. Paakspuu. Koort keedeti rohuks sügeliste vastu.

Toomika ja paatsapuu koor roosi vasta.

Paatsapuu koored roosi vastu.

Paatsapuu koored on sügeluse vastu.

Paatsapuu koorte vesi oli ühe haiguse vasta, aga ei mäleta, millise.