Rahvapärased taimenimetused

Paburits

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Paburits. Paburitsamarju pandi kobaraga hapukapsaste peale, siis kapsad läksid rutem hapuks, ja öeldi, et supp on parem, kui paburitsamarju hulgas on. Ka apteeki osteti ja makseti viis kopkat toobist. Mina ise korjasin ja viisin apteeki.

[Taimed muistsete jookidena ja muuks oluks.]
Viimasena jäävad niinimetatud “paburitsa marjad”. Paburits´i tuntakse siin kui ühe põesaspuuna. Kannab kibuvitsa taolisi okkaid ja hapusid lehti, mida lapsed sageli innuga närivad. Sügisel kannab ta ovaalseid väikesi punaseid hapusid marju, mida siin vanasti kuivatanult teeks tarvitati. Need on siin kui ühed vanemad teejookidena tarvitatavad taimed.

Paburitski põõsaspuu. Paburitskil on kollased õied ja punased marjad, hästi hapud. Endisel ajal söödi neid marju, kui juba külm oli võtnud, siis ei olnud enam nii hapud. Kisselli tehti ka. Olen ise teinud. Minu kodus hobusekoplis kasvas neid palju oli kui mets.

Paburitski - kukerpuu; paburitski marju ja hapukaid lehtigi sõid lapsed.

Paburitsi marjest keedetakse veini.

Kukerpuu Berberis vulgaris. Paberits (Jämaja, Saaremaa). Marju süüakse. Muidu andmeid tähend. taime kohta ei teata.

Hapuleheliste taimede ja ühtlasi söödavate taimede hulka kuulub veel paberits (okkaline põesaspuu ilupuu-aedades, kuid kasvab kah metsas). Samuti süiakse ta marju sügisel (punased).

Paburitskas - kaeraiva moodi heledamad punased marjad, hapud. Rahvas tegi kiselli neist. See on see mis roostet külvab [kukerpuu].