Rahvapärased taimenimetused

Pirdirohi

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Pirdirohud kasvavad kõva lageda heinamaal, umbes kuus tolli pikad, veiked punased silma moodi ümarkused õied otsas (nii kui jaanilillel). Õitseb juuni- ja juulikuul. Neid korjatakse ja keedetakse, kui inimesel miski nahahaigus on, nii kui kärnad, ja mis rahvas nimetab maa-hakkatus. Siis nende rohtudega hautakse ja peetakse selle aurus.

Sedaviisi ketutus, naha lööb lahti, niisugune valge nagu kohmatükid sedasi. Selle vasta keideti pirdirohtosi, rauarohtu ka.

Pirdirohi: tarvitab kuiva maad kasvamiseks. Kõrgus on 15-20 sentimeetrit. Õied on punased. Pirdirohi on akanduse vastu. Keeta ja selle veega määrita haigeid kohti.

Pirdirohi oli venimise vastu.
Pirt on röövlind, kes sööb kalu, elab vees.
Neid on kaks: esimene must, suur, ei lenda, ujub vaid vees, julge; teine väike, harulise sabaga, suled mitmevärvilised, pruun-kollane, arg - ei tule ligi.

Pirdirohu nimetus on võetud vist pirdilinnust. Pirt on kalaröövlind. Neid on kaks liiki: esimene musta värvi, suur, ei lenda peaaegu sugugi, julge. Teine väike, harulise sabaga, suled mitmevärvilised, kollane, pruun, arg, ei tule ligi. Toituvad kaladest.
Pirdirohi on venimise vastu.

Pirdirohud: silmahaiguse vastu.