Rahvapärased taimenimetused

Kitsiuibu

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Särepääde söömisest tule hallitõbi, selle äraarstimises pea kitsiuibu suitsuga haiget suitsuteme, sis kaos hall temast ärä.

Sügeliste ärakaotamiseks kaabi kitsiuibu koore alt kollast mähka, kuivata ära ja hõeru pulvriks, siis pane rõõsa piimaga ummussese hapnema, lase kaks ehk kolm päeva soes toas hapneda, siis määri sügelistega kaetud kohta selle rohuga.

Kõhuusside ärakaotamiseks kaabi kitsiuibu koore alt kollast mähka ja keeda rõesa piima sees ning joo hommikul ilma ivata. See aitab.

Sügeliste ärakaotamiseks kaabi kitsiuibu koore alt seda kollast koort ja kuivata teda ära, hõeru pulvriks ning hapata rõesa piima sees kolm ehk neli päeva. Selle järele määri katkisüütetud kohte selle hapu salviga, küll siis sügelised ära kärvevad.

Kõhuusside ärakaotamiseks kaabi kitsiuibu koore alt seda kollast koort ja keeda rõõsa piimaga ning joo hommikul ilma ivata, enne söömist. Küll siis kõik ussid ära kärvese.

Hallitõbe arstimiseks suitsutati ennast kitsiuibu suitsuga.

Kui särepäid sööd, siis tuleb sulle "hallitõbi". Selle arstimiseks pead kitsiuibo suitsuga suitsutama, siis lahkub külmavärin ära.