Rahvapärased taimenimetused

Lendvarohud

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud haiguse märksõnade loetelu:

Antud rahvapärase taimenimetusega seotud taimed:

Selle rahvapärase taimenimetusega seotud tekstid:

Lendvarohud jõe ja ojade ääres; õige pikad valvakad õied. Kui äkiline häda loomal on, ehk kui loom sui ajal punases on. "Meie oleme ka ise võtnud."

Lindavad oll küll üks haigus. Äkist tuli peele. Käis inimesi, kes neid aitas. Lindavarohi oli metsas - jaanipää keisid ikka toomas - jaanirohud olid.

Äkisehaigerohi ehk lindavhaigerohi. See oli seoksed orased. Kasvasid, pitkad kollased. Keedeti siis ja vööti sisse.

Lendvarohud [ravanduserohud, nõuab niisket maad]. Pidada väga hea rohi olema ravanduse vastu (Sõna „ravandus“ on vist ranna murdes pruugitav, õigem on vist „rabandus“, mis välja kujunenud sõnast „rabab“. Ka nimetatakse ranna ääres seda haigust, kui see äkitselt tulnud ja raskema kujul on, lühidalt „lendva“.). Iseäranis veel äkilise ravanduse, see on „lendvaravanduse“ vastu. Arstimisviis on: haige pannakse istuma istme peale ja kaetakse riidega üle. Raskemal haigel seatakse pea üle voodi ääre, kaetakse pealt riidega ja pannakse ennem korjatud ja kuivatatud rohud põlema. Nii lastakse riidealune paksult suitsu täis. Iseäranis rohu küljest tõusvat suitsu peab haige ninasse tõmbama enne, kui see laiali jõuab minna.
Kas sellest tehtud tee joomine ka ravib, ei tea.

Lendvarohi - rabanduse vastu.

Lendvarohtu tarvitati äkiliste haiguste puhul. Rohi keedeti ning joodi vett.

Lendvarohed äkilise haiguse vastu.

Lendavrohud äkilise haiguse vastu.